Jak otworzyć sklep internetowy krok po kroku?

Zapewne wielu z was, choć raz miało w planach rozpocząć sprzedaż online. Nic w tym dziwnego, skoro rynek usług internetowych, cieszy się coraz to większą popularnością. Jednak wciąż może się wydawać, że nie ma jasno sprecyzowanego poradnika, który krok po kroku, przeprowadził by nas przez kolejne etapy zakładania własnego sklepu online. Jak zatem tego dokonać w kilku prostych krokach?

Jak założyć własny sklep internetowy?- zdecyduj co chcesz sprzedawać

Zastanawiasz się jak otworzyć sklep internetowy? W pierwszej kolejności, rozważ co chcesz sprzedawać. Dobry pomysł to więcej niż połowa sukcesu. Rynek e-commerce obecnie jest bardzo rozwinięty i ciężko znaleźć oryginalną niszę. Nie mniej jednak, twoje produkty powinny być innowacyjne, a przede wszystkim, wysoko użyteczne dla konsumenta. Musisz wyróżnić się na rynku, więc zrób listę produktów i usług, które są najważniejsze, a także wypisz sobie czynniki, które wyróżniają cię na tle konkurencji. Przeanalizuj zarówno szanse na rozwój, a także potencjalne problemy. Wymyśl także nazwę, która zapadnie klientom w pamięć. 

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?- wybór platformy e-commerce

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego? Wszystko zależy od platformy e-commerce, na której jednak nie powinieneś oszczędzać. Zrób więc rewizję swoich zasobów, a założenie sklepu internetowego będzie dla ciebie niezwykle proste. Określ czy masz odpowiednie wsparcie finansowe, a także jak szybko planujesz otworzyć sklep. Czy stać się na pomoc działu IT? Weź pod uwagę, czy jesteś sam wstanie zastosować różnorodne rozwiązania, czy może lepiej jest skorzystać z gotowych platform? Więcej o wyborze platformy do swojego sklepu internetowego możesz przeczytać tutaj: https://www.tbnet.pl/blog/jak-zalozyc-sklep-internetowy-krok-po-kroku/

Wygląd sklepu internetowego

Jak założyć sklep internetowy krok po kroku? Otóż przyszedł czas na podjęcie decyzji o tym, jak nasz sklep będzie wyglądał. Postaw się w roli klienta, który miałby odwiedzić twoją platformę. Musi ona więc wzbudzać zaufanie i wyglądać profesjonalnie. Zaprojektuj więc:

  • szablon- możesz zaprojektować swój własny, a także skorzystać z już gotowych i dostępnych rozwiązań
  • nawigację- czyli główne menu na twojej stronie
  • banery- czyli zdjęcia lub slajdery ze zdjęciami, dzięki którym zaprezentujesz swoje produkty.
  • produkty ze zdjęciami- czyli zobrazowanie klientom każdego produktu z osobna.

Wybierz metody płatności

Dostosuj je przede wszystkim do tego, jak klienci płacą najczęściej w sklepach internetowych. Masz więc do dyspozycji cały szereg platform sklepowych, na których bez problemu i bez większej zwłoki uruchomisz płatności internetowe. Otwarcie sklepu internetowego, tylko z pozoru wydaje się trudne, a samo wdrożenie płatności, nie jest nad wyraz skomplikowane. Wszystko uzależnione jest od platformy e-commerce jaką wybrałeś. Niektóre z nich oferują nawet kilkanaście bramek płatności. Dzięki temu ułatwisz swoim klientom dokonanie zapłaty za zamówione towary, a także skrócisz czas oczekiwania na potwierdzenie płatności. Klienci intuicyjnie zalogują się do swojego banku, a następnie będą mogli szybko przelać odpowiednią kwotę.

Leave a Comment